מכונים להסרת שיער בלייזר

מכונים להסרת שיער בלייזר2018-11-11T12:57:54+00:00

מכונים להסרת שיער בלייזר

הסרת שיער במכוני לייזר

סקירה מהירה

טיפולי הסרת שיער בלייזר הם הטיפולים הנפוצים ובעלי הביקוש הרב יותר בקרב נשים וגברים רבים ברחבי העולם ורובם מתבצעים במכוני לייזר המיועדים למטרה זו.

אנשים רבים אשר מחפשים מראה אסתטי יותר של גוף חלק משיערות משיגים מראה זה באמצעות טיפול הסרת שיער במכוני לייזר שונים אשר עד לפני מספר שנים שלטו לחלוטין בשוק והיו מונופול בענף הסרת השיער.

מכונים אלו מבצעים את הטיפולים באמצעות מכשירי לייזר תעשייתיים העובדים על עוצמות הספק גבוהות אשר מייצרות קרני לייזר באורכי גל גבוהים.

קרני לייזר אלו מוקרנות על גבי האזור המטופל ממנו רוצים לבצע הסרת שיער ומועברות באמצעות השערה אשר משמשת כמוליך היישר אל תוך זקיק השיער.

כתוצאה מפעולה זו ניזוק זקיק השיער וזאת מכיוון שקרניים אלו מייצרות חום גבוה מאד המשבש את שרידותו ואת פעילותו התקינה של זקיק זה.

עם הפגיעה בזקיק השיער, נחלשת השערה עצמה וגדילתה מתערערת, הופכת ללא יציבה ולאחר מספר טיפולים פוסקת לחלוטין.

ייתכן ולאחר מספר חודשים רבים או שנים ישתקם זקיק השיער וישוב להצמיח שיערה מחדש ולכן למעשה יש צורך בטיפולי תחזוקה אשר תפקידם להבטיח את מניעת השיקום של אותו זקיק.

יתרונות וחסרונות

כמו לכל שיטת טיפול, גם להסרת שיער במכוני לייזר יש את היתרונות ואת החסרונות שלה שעליהם נסביר בהרחבה.

יתרונות
נתחיל ביתרונות של שיטת טיפול זו אשר באים לידי ביטוי במאפיינים הבאים:

 • תוצאות הטיפול ומהירות
 • מיקוד ורמת הדיוק של הטיפול
 • שרות

היתרון הראשון של הטיפול להסרת שיער בלייזר המתבצע במכונים המיועדים לכך מתבטא בתוצאותיו, שכן הן מעניקות למטופל את מה שהוא חיפש – גוף חלק משיער (או בטיפולים ממוקדים יותר – איזור ספציפי) אשר ישאר כך לתקופה ארוכה.

מהירות התוצאות נחשבות ליתרון נוסף וזאת בשל היחס אל מול הזמן המושקע בעת טיפולים קונבנציונאליים אחרים.

רמת הדיוק של הלייזר מאפשרת דיוק רב וטיפול באזורים קטנים וספציפיים כמו השפם, גבות, אזורים אינטימיים וכו’ – מה שלא מתאפשר באמצעות טיפולים אחרים, או לפחות כרוך בהמון זמן, סבלנות ודיוק.

לאלו המעדיפים יחס וחווית טיפול הנעשה בידי אדם אחר – הטיפול להסרת שיער בלייזר במכונים אכן יעניק להם חוויה זו.

חסרונות
לעומת זאת, החסרונות של שיטה זו הם:

 • עלויות ומחירים
 • התאמה לגוון עור ושיער
 • בטיחות
 • הגעה לטיפולים

מכיוון שמחירי הטיפול במכוני הלייזר עשויים להגיע לאלפי שקלים עלול המטופל למצוא עצמו עם חור לא קטן בכיס וזאת בהנחה שמספר מינימלי של טיפולים הספיקו לו – במידה ויזדקק לסדרה נוספת של טיפולים הוצאות אלו יגדלו עוד יותר וייתכן שיגיעו גם לסכום של למעלה מעשרת אלפים ש”ח.

חסרון נוסף וקריטי הוא שהלייזר לא מתאים ואינו משפיע באותה יעילות על אנשים בעלי גוון עור כהה או לבעלי שיער בהיר, עובדה אשר הופכת טיפול זה לחסר כל ערך בעיני אותם אנשים.

בטיחות הטיפול תלויה במקצועיותו של המטפל עצמו, שכן בידיים לא מקצועיות ייתכנו מצבים של כוויות חמורות ואף עיוורון במקרה של רשלנות ממשית.

החסרון האחרון נובע מהעובדה שיש צורך בקביעת תורים מחדש ובמסורבלות הכרוכה בלהגיע לטיפולים (זמן, חניה ודלק) – דבר אשר יכול להשפיע ישירות על תוצאות הטיפול וזאת בשל החשיבות של ההתמדה.

כידוע, שלב מחזוריות צמיחת השיער בו נמצא שיערכם בעת הטיפול הוא קריטי ובעל חלון הזדמנויות די מצומצם בו הטיפול אכן יהיה אפקטיבי.

תופעות לוואי

תופעות לוואי נפוצות בעת הטיפול במכוני הלייזר להסרת שיער הן לא רבות אך הן בהחלט מצריכות תשומת לב וזאת בכדי למנוע החמרה.

מכיוון שמדובר בפעולה תת עורית (פנימית – אם כי לא נחשבת פולשנית) הכרוכה בחום רב הנוצר באיברים שונים בגוף בעת הטיפול וכחלק בלתי נפרד ממנו, ברור ומובן כי יהיו לכך השלכות אשר יבוא לידי ביטוי בתופעות לוואי הבאות:

 • אדמומיות קלה עד בינונית באזור המטופל ומסביבו
 • נפיחות באזור המטופל ולעיתים גם מסביבו
 • גירוד וגירוי
 • קילוף העור

תופעות אלו הן די ידועות ושכיחות ולרוב הן ייעלמו כמספר שעות לאחר הטיפול.

במקרים מסובכים יותר בו עשויים להופיע כתמי היפו פיגמנטציה או היפר פיגמנטציה באזור המטופל ואף צמיחה מוגברת של השיער באותו איזור.

המסוכנת ביותר מתופעות הלוואי של הסרת שיער בלייזר במכונים היא פגיעה בעיניים העלולה להחמיר ולהוביל לעיוורון זמני ואף קבוע והיא נגרמת כתוצאה מיד לא מקצועית של המטפל.

בכל מקרה של החמרה בתופעות הלוואי או במקרה של כתמים בעור ופגיעה בעיניים יש להיבדק בדחיפות אצל הרופא ולשקול בכובד ראש את המשך טיפולי הסרת השיער במכוני הלייזר.

תוצאות ויעילות

ללא כל ספק, תוצאות הטיפולים להסרת שיער בלייזר הן מרשימות ביותר וברוב המקרים לשביעות רצונם של המטופלים.

תוצאות אלו נלקחות בחשבון כאשר אנו באים לבדוק את יעילותו של טיפול זה לצד יתרונותיו וחסרונותיו, מחירי הטיפול ועלויותיו הסופיות.

מרכיב אחרון ביעילות הסופית הוא שילוב של רמת הכאב ורמת הסיכון הכרוכה בעת טיפול מסוג זה להסרת שיער.

בחישוב מורכב של כל הפרמטרים הנ”ל, ניתן לומר כי יעילותה של הסרת שיער בלייזר במכונים היא בינונית פלוס וזאת בעיקר בשל העלות הסופית והמסורבלות בהגעה לטיפולים – אשר יכולה להיות הגורם הישיר להצלחת הטיפול או לדחיית תוצאותיו.

לאלו מכם אשר כסף אינו משחק תפקיד ראשי וגם הזמן – ניתן לומר כי היעילות של הסרת שיער בלייזר עולה משמעותית מבינונית פלוס – לגבוהה.

מכשירים להסרת שיער ביתית בלייזר
×
אנחנו זמינים גם בwhatsApp עבורכם