הסרת שיער בלייזר – תהליך ושלבי הטיפול

הסרת שיער בלייזר – תהליך ושלבי הטיפול2018-11-11T13:02:08+00:00

הסרת שיער בלייזר - תהליך ושלבי הטיפול

תהליך הסרת שיער בלייזר

מה מתרחש בעת תהליך הסרת השיער בלייזר

בכדי להבין מה למעשה מתרחש כתוצאה מהטיפול באמצעות לייזר וכיצד הוא גורם לעצירת גדילתו ולהסרתו של השיער – ראשית נסביר את התהליך עצמו.

בתהליך זה, קרן לייזר המוקרנת בעוצמה גבוה על גבי האזור המטופל עוברת דרך העור ישירות לתוך זקיק השערה.

כתוצאה מהחום הגבוה שמייצרת קרן זו – נגרם לשערה נזק רב אשר תורם לעיכוב צמיחתה מחדש –  ובשאיפה להגיע בסוף למצב של הסרת השיער לצמיתות, אם כי טיפול זה אשר נמצא כיעיל יותר ובעל השפעה גדולה יותר על מטופלים בעלי עור בהיר ושיערות בצבע כהה.

אמנם תהליך הסרת השיער בלייזר מאט את צמיחת השיער מחדש, אך אין זה מבטיח את הסרתו של השיער לצמיתות וייתכן כי ידרשו מספר רב של טיפולי לייזר בכדי להגיע לתוצאות הרצויות של גוף חלק יותר משיערות.

ייתכן לרוב כי לטובת שימור התוצאות יידרשו טיפולי תחזוקה תקופתיים.

מחזוריות צמיחת השיער

מרכיב עיקרי שעשוי לקבוע את מהירות קבלת תוצאות מהטיפול ואיכותן של תוצאות אלו מושפע ישירות מהטיימינג של המחזור הספציפי בו נמצאת השערה בעת הטיפול עצמו.

ראשית יש להבין כי לכל שערה בגוף האדם ישנו מחזור צמיחה המורכב משלושה שלבים אותם תעבור השערה במהלך גדילתה – שלבים אלו נקראים:

  • אנאגן (Anagen)
  • קאטאגן (Catagen)
  • טאלוגן (Telogen)

אנאגן הוא שלב הצמיחה הפיזי של השערה, ואילו קאטאגן וטאלוגן הם שלבי המנוחה שלה.

שלבים אלו משפיעים באופן ישיר ובצורה משמעותית על תוצאות התהליך של הסרת שיער בלייזר וזאת מהסיבה שלא ניתן לדעת באלו מן השלבים נמצאת השערה בכל רגע נתון.

דבר נוסף שחשוב לדעת ולציין הוא שהזמן הדרוש להשלמתו של מחזור שלם אחד של צמיחת שיער עשוי להשתנות מאדם לאדם וממיקומים שונים של השערות בגוף.

לעיתים ייתכן והמחזור כולו יימשך בין 18 ל24 חודשים.

שלבי צמיחת השיער

השפעת הלייזר בכל אחד משלבי צמיחת השיער

בכל רגע נתון, רוב זקיקי השיער בשטח עור מסוים מצויים בשלבי מנוחה וכידוע, כאשר השיער נמצא בשלבים אלו הוא אינו מושפע מטיפולי הסרת שיער בלייזר או באור.

רק שערות הנמצאות בשלב הצמיחה שלהן (אנאגן) מושפעות מטיפול זה ויגיבו אליו ולכן חשוב להבין כי ייתכן ויידרש מחזור צמיחת שיער מלא להשגת תוצאות בעת ביצוע טיפול להסרת שיער באנרגיה כלשהי.

רוב המטופלים מתחילים לראות תוצאות כבר לאחר ארבעה טיפולים ותוצאות מדהימות לאחר כשישה טיפולים.

מקובל לבצע טיפולי תחזוקה לאחר 8 טיפולים על מנת לטפל בשערות תועות שייתכן והיו בשלבי טאלוגן או קאטאגן (וכתוצאה מכך לא הושפעו מקרני הלייזר) או בכדי לטפל בקצוות שיער שפוספסו במהלך הטיפול הראשון.

שלבי הטיפול להסרת שיער בלייזר

מהם השלבים שעוברים במהלך ולאחר הטיפול בלייזר להסרת השיער

ייתכן וטיפול הסרת השיער בלייזר ישמע מעט מפחיד או מאיים אך למעשה טיפול זה כלל לא מסוכן, אינו פולשני ולא מסובך במיוחד.

כמו טיפולים אחרים – גם טיפול זה מורכב ממספר שלבים:

מהלך הטיפול

במהלך הטיפול מוצמד מכשיר הלייזר על גבי העור באיזורים מהם מעוניינים להסיר את השיער.

עם הפעלתו של מכשיר הלייזר – תעבור הקרן דרך העור, אל תוך השערה (אשר משמשת כמוביל) והיישר לזקיק השערה אשר למעשה ממנו השערה צומחת.

כתוצאה מהחום הרב שמייצרת קרן הלייזר, יינזק זקיק השיער האחראי על קצב צמיחתה של השערה אשר יקטן.

בשל החום הגבוה שמייצרת קרן הלייזר, רצוי להתחיל את הטיפול בעוצמה נמוכה בכדי לראות את תגובת המטופל וכיצד מגיב העור שלו – במידה ואפשרי העוצמה מוגברת אך בכל שלב ייתכן ותורגש תחושה של עקצוץ או צביטה.

כגודל האזור המטופל, כך גם הזמן שאורך הטיפול.

לאחר הטיפול

ייתכנו מספר תופעות לוואי קלות במהלך השעות הראשונות שלאחר הטיפול בלייזר (במקרים מסויימים ייתכנו תופעות לוואי חמורות יותר).

במידה ומורגשת תחושת כוויה או גירוי, ניתן למרוח קרם הרגעה, או משחה.
ניתן גם לשים קרח בכדי לצנן את האיזור המטופל.

לאחר הטיפול להסרת שיער בלייזר, יש להימנע מחשיפה לשמש ומומלץ ללכת עם ביגוד ארוך – כזה המכסה כמה שיותר את האיזורים שעברו את הטיפול בלייזר.

מכשירים להסרת שיער ביתית בלייזר
×
אנחנו זמינים גם בwhatsApp עבורכם