צלוליט – (“צלולייט”)

צלוליט – (“צלולייט”)2018-10-07T12:57:35+00:00
Cellulite-get-details

צלוליט - ("צלולייט")

מילוי פרטים טיפול בצלוליט

מהו צלוליט?

סקירה מהירה על תופעת הצלוליט – (צלולייט)

ראשית, צלוליט (“צלולייט”) אינו זהה ל”צלוליטיס” וישנה תפיסה מוטעית בקרב רוב האנשים בנוגע להבדלים בין שני המונחים.

אנו נעסוק כאן דווקא בצלוליט היות וזוהי תופעה מוכרת וידועה בקרב מספר רב של אנשים ומתוכם אחוז גבוה מאד של נשים אשר בשלב כזה או אחר בחייהם ייתקלו בתופעה זו אשר תופיע על גופן.

תופעת ה”צלוליט” – הידועה גם כתסמונת קליפת התפוז, עשויה להופיע בקרב נשים קרב בשנים המוקדמות של חייהן.

הצלוליט קיבל את שמו הנוסף כתוצאה מהדמיון הרב למרקם של קליפת התפוז באזורים בגוף אשר מכילים ריכוזים ורמות גבוהות של צלוליט.

בשלבים מתקדמים של צלוליט בגוף ניתן לראותו היטב מבלי לעשות כל פעולה, לעומת מצבים התחלתיים יותר בהם יש צורך לכווץ את העור והרקמות בכדי לצפות האם קיים באזור זה צלוליט.

צלוליט - הידוע כתסמונת קליפת התפוז

צלוליט – הידוע כתסמונת קליפת התפוז

מכיוון שהשלכותיו של צלוליט על גוף האדם והויזואליות שנוצרת כתוצאה ממנו איננה נתפסת כמראה אסתטי, נשים רבות מוטרדות מהופעתו על גופן ומחפשות אחר טיפול בצלוליט או דרכים להפחתתו.

לעומת הנשים, רק כ10% מהגברים סובלים מהשלכות אלו אשר יש להן נטייה לבוא לידי ביטוי באזורים מאד ספציפיים בגוף:

 • ירכיים חיצוניות
 • ירכיים פנימיות
 • בטן תחתונה
 • מותניים
 • סנטר
 • זרועות (בעיקר בחלקן העליון)

למרות היקפה של תופעת הצלוליט, תפיסתה והבנתה פעמים רבות מוטעית ואינה נכונה במיוחד בנוגע למידע בנושא מהו צלוליט, כיצד הוא נגרם ואיך ניתן לטפל בו ביעילות.

מה גורם לצלוליט?

ישנם מספר גורמים הקשורים ישירות להופעת הצלוליט בגוף אשר לרוב יש לו נטייה להתפתח ולצוץ באזורים רווי שומן שבהם הרקמות הן חלשות ומרוחקות יותר זו מזו וישנם גם מספר גורמים עקיפים לתופעה זו.

הגורמים הישירים כוללים:

 • גנטיקה
 • תורשה

ואילו העקיפים כוללים:

 • תזונה לקויה (בליסה)
 • שינויים ברמת ההורמונים בגוף
 • עישון
 • חוסר שינה

צלוליט נוצר ונראה לעין כתוצאה משילובם של שני תהליכים:

 • הזדקנות העור – כתוצאה מתהליך ההזדקנות הטבעי, העור הופך דק יותר וגמישותו יורדת.
 • הצטברות וגדילה של תאי שומן.

עם גדילתם של תאי השומן באופן טבעי או שלא באופן טבעי, מתפשטים תאים אלו ולמעשה דוחפים כלפי חוץ דרך שכבות הקולגן וכלפי העור החיצוני בעיקר באזורים בהם הרקמות המחברות הן חלשות, רכות ועדינות יותר.

היצמדותם של תאי השומן העוברים דרך אותן רקמות רכות ונדחפים כלפי העור שבמהלך השנים הפך לדק יותר ולפחות גמיש מאפשרת את קבלת צורתם כדפוס על גבי העור ולהראות היטב מבעדו.

מכיוון שצורתם של תאי השומן היא גבשושית וכדורית מתקבלת צורתם הלא אסתטית אשר משתקפת על פני העור כשקעים וגבעות קטנות המזכירה מאד את מרקמה של קליפת התפוז.

זו הסיבה שאנשים רבים מעניקים ומתייחסים לתופעת הצלוליט בשם שהזכרנו בהתחלה – “תסמונת קליפת התפוז”.

עור רגיל לעומת עור עם צלוליט

גנטיקה ותורשה

כפי שצוין, חוזקן של הרקמות המחברות ויכולתם לסייע במניעת דחיפתם של אותם תאי שומן כלפי חוץ ואל שכבת העור החיצונית מהווה גורם חשוב אם הצלולייט אכן יופיע על גבי העור או שיישאר מוחבא מתחתיו.

חוזק זה מועבר בתורשה ובא לידי ביטוי בגנטיקה של אותה אישה או גבר.

אותם גברים או נשים אשר זכו לקבל בתורה גנים שסיפקו להם רקמות חלשות, כמו גם נטייה להשמנה ולפיתוח מוגבר של תאי שומן – לרוב יחוו את מראה תופעת הצלוליט על גופם ובעיקר באזורים הנפוצים.

תזונה ואכילת יתר

כידוע, צלולייט או צלוליט הם למעשה תאי שומן אשר לרוב מתפתחים כתוצאה מאכילת מאכלים משמינים אשר מסייעים להפתחותם המרובה של תאי שומן שאילולא לא היו קיימים, לא הייתה מתאפשרת כלל וכלל היווצרות צלוליט.

שמירה על תזונה נכונה ומאוזנת, עם תפריט בעל ערך קלורי סביר והגיוני – בהחלט יכולה למנוע ולהביא להפחתת כמות השומנים בגוף וכתוצאה ישירה מכך את יכולת דחיפת הצלולייט כלפי חוץ ואת מראהו הלא אסתטי.

הורמונים

עם שינויים הורמונליים בגוף באות השלכות רבות אשר אחת מהן יכולה להוות גורם המסייע לצלוליט.

ירידה ברמת האסטרוגן (ההורמון הנשי אשר נמצא בריכוז גבוה בעיקר אצל נשים) הידוע בתרומתו לזרימת דם תקינה וחיונית בכלי הדם השונים עשויה לגרום לאי תקינותה של של זרימה זו, אספקה לא סדירה של חמצן לרקמות ולפינוי פסולת איטי יותר מהגוף.

אספקה פחותה של חמצן לרקמות תוביל להיחלשותן הנוספת ותקל על הצלוליט להופיע ולהיראות היטב מבעד לעור.

פינוי הפסולת הכוללת בין היתר גם את השומנים תביא להצטברות מתגברת של שומנים אלה ולהגדלת נפחם.
עם גדילת נפחם כאמור מתקצר גם מרחקם מהעור החיצוני וגדלה המהירות ורמת המראה (שבמקרה כזה יבוא לידי ביטוי בצורה קיצונית יותר) – מה שיוביל לבסוף למראה המוכר של צלוליט ואף בצורה ברורה וקיצונית יותר.

באנר המסת שומן בקור

עישון

כמו ההורמונים, גם עישון עשוי לגרום לצלולייט וזאת בשל תרומתו לפגיעה בכלי הדם ולשיבוש פעילותם התקינה כמו גם בפגיעה והחלשתו של הקולגן שבגוף.

העישון, בין אם פאסיבי או אקטיבי ידוע גם כמזיק לעור, מחליש אותו והופך אותו למקומט ופחות גמיש – עובדה זו מסייעת לצלוליט להראות בקלות רבה יותר והופעתו תהיה ברורה יותר לעין.

מכיוון שגם ספורט אינו הולך ידי ביד עם עישון, הסבירות שתבצעו פעילות גופנית כלשהי החשובה כל כך למלחמה בצלוליט פוחתת משמעותית.

שינה וצלוליט

צלולייט עשוי להגרם גם כתוצאה מחוסר שינה אשר משפיעה באופן ישיר על תפקודיו הטבעיים של הגוף.

תפקידיהם של תהליכים אלה המסייעים לתהליך תקין של זרימת הדם ואספקת חמצן לרקמות הם בין היתר גם פינוי פסולת ושומנים מהגוף או מניעת מצב של מוטעה של סטרס אותו יכול הגוף לפרש בצורה לא נכונה ולהתחיל לאגור שומנים עודפים.

זו הסיבה שיש להקפיד על הרגלי שינה נכונים בכדי לא לאפשר להרגלים אלו לתרום להופעת צלוליט.

לסיכום,
חשוב להזכיר כי מלבד הגורמים שצויינו, שמירה על תזונה נכונה ופעילות גופנית תוודא או לפחות תפחית בצורה משמעותית את כמות השומנים שבגוף.

משמעותה של הפחתה זו הינה קריטית בתוצאה הסופית אשר תקבע אם יתקבל מראה הצלוליט בגוף או אם יישאר מוחבא.

דרכי הטיפול בצלולייט

עם הופעת הצלולייט הרבה פעמים נבחנת האפשרות של העלמתו לטובת הצרת ההיקפים של הגוף והעלמת המראה הלא אסתטי שלו.

פעמים רבות נבחנת גם דרך ביצוע הפעולה שהצורך שלה נובע מהופעת “צלולייט” (cellulite) באיזורים שונים בגוף.

מלבד העובדה שאזור בו קיים צלוליט בגוף מצביע על השמנת יתר ועל חולשתן של הרקמות באותו אזור, המראה האסתטי של אזור זה לרוב יהיה עם היקף גדול וכזה אשר יצריך טיפול במידה ורוצים מראה חטוב ורזה יותר.

בכדי להשיג את המראה החטוב יש לטפל ראשית בצלוליט או בצלולייט וזאת בכדי להעלימו ולהביא להצרת ההיקפים.

קיימים כיום מספר רב של טיפולים בצלוליט והביקוש לטיפולים אלו הולך והמתגבר עם השנים ואף עובר את זה של טיפולי הסרת שיער מהגוף.

הטיפול בצלוליט מתמקד באזורים בהם ישנו ריכוז רב שומן אשר נראה היטב לעין והוא מתמקד בפגיעה ישירה או עקיפה באותם תאי שומן כאשר לרוב ייעשה שימוש בחום בכדי לנסות ולשבש את פעילותם של תאי השומן ולגרום להמסתם – מה שיוביל להצרת ההיקפים באותו איזור.

סוגי הטיפולים הנפוצים להצרת היקפים אשר ממוקדים בהפחתת או העלמת צלולייט הם:

 • ניתוח לשאיבת שומן
 • טיפול באמצעות אולטרסאונד (גלי קול)
 • טיפול בגלי רדיו (RF)
 • טיפול בלייזר
 • טיפול באמצעות קור

ישנן דרכים נוספות הכוללות גם קרמים למיניהם הטוענים לפלאים כאלה או אחרים ותרופות סבתא למריחה על הגוף באותם אזורים מוכי צלולייט – אך יעילותם לא אומתה ומוטלת בספק רב.

הטיפול המומלץ והכדאי ביותר מורכב ממכשירים ביתיים העושים שימוש באולטרסאונד או בגלי רדיו משולבים באנרגיית חום ואור אדום שמחירם מאפשר את התמדתו של הטיפול (קריטי להצלחתו).

וכמו תמיד – לצד מכשירים אלו ובלעדיהם תמיד רצוי לבצע פעילות גופנית וספורט אשר תורמת לשריפת השומנים (ביניהם גם שריפתם של תאי הצלולייט) ומשפרת את זרימת הדם בגוף.

מכשירים להצרת היקפים
×
אנחנו זמינים גם בwhatsApp עבורכם