מיגרנות וכאבי ראש

מיגרנות וכאבי ראש2018-10-07T17:23:34+00:00
Migraines-get-details

מיגרנות וכאבי ראש

מילוי פרטים טיפול במיגרנות וכאבי ראש

מהי מיגרנה

מבט כללי על תופעת המיגרנות

המיגרנה היא למעשה כאב ראש חזק ואינטנסיבי אשר באה לידי ביטוי בצורה של התקפי כאב רציניים המורגשים היטב במוח ומאות מיליוני אנשים ברחבי העולם חווים את השפעותיה השליליות.

למיגרנה אין גיל אך היא נפוצה יותר ומופיעה בעיקר בקרב אנשים בטווחי הגילאים 25 עד 55 ושכיחה יותר בקרב הנשים מאשר הגברים, כאשר אחת מכל חמש עד שש נשים ואחד מכל 15 עד 17 גברים סובלים ממיגרנות.

התקפת המיגרנה יכולה להופיע כתחושת כאב רציפה או במתקפים (פרצי כאב הבאים במרווחי זמן שונים) ולרוב יורגש כאב רק בצד אחד של הראש אם כי בעת תזוזה מורגשת הגברה והחמרה בעוצמת הכאב.

בדרך כלל תלווה המיגרנה גם עם תחושת בחילה, הקאות, ורגישות יתרה לאור ולקול.

משך התקפת המיגרנה נעה בין  3 שעות ואף עשויה להימשך מספר ימים, כאשר תכיפות הופעת המיגרנה עשויה להיות על בסיס יומי או לעיתים רחוקות (מספר בודד של התקפות במשך שנה אחת).

כאבי ראש חזקים אלו עלולים להפריע ברמת התפקוד היומיומי של אלו הסובלים ממיגרנות – אם זה בזמן העבודה, תוך כדי שינה או כל פעילות שגרתית אחרת.

אבחונים רבים של חולים הבאים בטענות כי כאבי הראש שלהם אינם נסבלים הינם שגויים ולעיתים תכופות מאובחנים כאבים אלו כתוצאה ממתח נפשי בו שרוי החולה או אפילו כתוצאה מבעיית סינוסיטיס ולמעשה אינם נגרמים כתוצאה ישירה מהתקפת מיגרנה.

מהו כאב ראש

מבט כללי על תופעת כאבי הראש

כאב ראש הינו מונח כללי ורחב מאד אשר מורכב ממספר מאפיינים.

כאבי ראש הינם כאבים המתרחשים ומורגשים בכל איזור שהוא של הראש עצמו, אם זה כאב ממוקד באזור אחד ספציפי, כאב רחב המורגש בשני צידי הראש או אפילו כאב בחציו האחד של הראש.

תחושת הכאב יכולה להימשך החל משעה וכלה במספר ימים, כאשר הכאב עשוי להיות באזור אחד של הראש או אפילו להקרין לאזורים נוספים בו.

ישנו מספר עצום של אנשים בעולם הסובלים מכאבי ראש וכמעט אין אדם אשר לא חווה כאב ראש בשלב כזה או אחר בחייו.
אחוז גבוה מבין אותם אנשים סובלים מכאבי ראש הנובעים ממיגרנה.

רוב רובם של האנשים מתמודדים עם כאבי הראש שלהם על ידי שליטה ברמות המתח ועל המצב הנפשי וחלקם מתמודדים עם בעיה זו באמצעות נטילת כדורים לשיכוך הכאב.

כאבי ראש הם בהחלט תורשתיים ובמיוחד מיגרנות.
כאשר לשני ההורים רקע של מיגרנות הסיכוי שגם ילדיהם יסבלו ממיגרנה הוא כ70% לעומת מצב בו רק אחד מההורים סובל ממיגרנות סיכוי זה יורד לכ25%.

כאבי הראש מחולקים לשתי קבוצות:

  • כאבי ראש ראשוניים
  • כאבי ראש משניים

כאבי ראש ראשוניים הם כאבים החוזרים על עצמם וכאלו אשר לא נגרמו כתוצאה ממחלה מסויימת או מפגם גנטי כלשהוא – מיגרנה למשל היא סוג של כאב ראש ראשוני.

כאבי ראש ראשוניים עשויים להיות כרוניים (יומיומיים) ולגרום לתחושה רבה של אי נוחות ואף במקרים מסויימים לשיתוק זמני אך יחד עם זאת הם אינם מוגדרים כמסוכנים או כאלה המעמידים את הסובל מהם במצב של סיכון חיים.

הקבוצה השניה ובה כאבי הראש המשניים היא המסוכנת יותר.
כאבי ראש אלו עשויים להיגרם כתוצאה ממחלה מולדת או נרכשת, פגם גנטי, גידולים, חבלה חמורה בראש, בעיות בכלי הדם ואפילו כתוצאה מזיהום חמור.

מיגרנות וכאבי ראש – מרכז מידע

מיגרנות – סוגים ותסמינים

ישנם סוגים רבים של מיגרנות המאופיינות בתסמין אחד משותף וידוע – הכאב.
למיגרנות (מלבד הכאב) ישנם תסמינים ספציפיים נוספים אשר בעזרתם קל לנו יותר לדעת ולאבחן מאיזה סוג של מיגרנה אנחנו למעשה סובלים.

כאבי ראש – סוגים ותסמינים

כמו למיגרנות, ישנם מספר סוגים שונים גם של כאבי ראש ולהם תסמינים המסייעים לנו לדעת ממה הם נובעים ומאיזה סוג של כאב ראש אנחנו סובלים.

גורמים

כל כאב ראש, בין אם כתוצאה ממיגרנה ובין אם לאו – נובע מגורם כלשהו.
חלק חשוב וקריטי בטיפול בכאבי הראש ומניעתם הוא אבחון נכון של מה שלמעשה גורם להם להופיע.

באמצעות הידע המוקדם של הגורמים (“טריגרים”) ניתן להימנע מהם ועל ידי כך לנסות ולהביא לצמצום תדירותם של כאבי הראש ולהפחתת עוצמתם.

טיפול ומניעה

מידע בנושא דרכי הטיפול ושיטות המניעה של כאבי הראש או של המיגרנה.
כיצד ניתן למנוע את התקפת המיגרנה?
כיצד לטפל בכאבי ראש חזקים?
הכרת הדפוסים המופיעים טרום המיגרנה העשויים לעזור לנו להימנע ממנה ומספר טריגרים הידועים כגורמים התורמים לכאבי הראש.

שאלות נפוצות בנושא מיגרנות וכאבי ראש

קראו תשובות למספר שאלות נפוצות אותן שואלים רוב האנשים הסובלים ממיגרנות או מכאבי ראש חזקים וכאלה אשר התופעה חדשה להם.

קראו מידע נרחב על מכשיר הCefaly לטיפול במיגרנות ובכאבי ראש חזקים
×
אנחנו זמינים גם בwhatsApp עבורכם